[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
polska flaga
niemiecka flaga

Akumulacyjne

Zamiast wypuszczać strumień gorących spalin bezpośrednio do komina najpierw zostaje on skierowany do kanału szamotowego, gdzie ciepło od spalin jest odbierane, zakumulowane i następnie powoli uwalniane do pomieszczenia. Efektem jest znakomity komfort grzewczy przez wiele godzin po wygaśnięciu ognia, 2-3-krotnie mniejsze zużycie opału w stosunku do kominków konwekcyjnych oraz możliwość ogrzewania całego domu paląc tylko 2 razy na dobę. Sprawność takich kominków i kominko – pieców sięga 85%.

Z kominkami tego typu znakomicie współpracują tzw. „ciepłe obudowy” szamotowe, hypokausty jak również ciężkie paleniska szamotowe(niemetalowe). O szczegółach i zaletach poszczególnych rozwiązań chętnie opowiemy Państwu podczas doradztwa technicznego. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem producenta systemów akumulacyjnych firmy CEBUD z Krakowa, z którą współpracujemy od wielu lat. Profesjonalnie projektujemy i wykonujemy takie instalacje kominkowe.