[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
polska flaga
niemiecka flaga

Kasety i paleniska


Paleniska Otwarte


Całkowicie ceramiczne (zazwyczaj z cegły szamotowej):
  • ceramiczne z metalowym wymiennikiem (tzw. rekuperatorem)
PALENISKA ZAMKNIĘTE czyli WKŁADY i KASETY KOMINKOWE:
  • żeliwne
  • stalowe z wykładziną szamotową lub podobną
  • paleniska z wymiennikiem wodnym (płaszczem lub nasadą wodną)
  • całkowicie ceramiczne, posiadające tylko metalowe oszklone drzwiczki


Kasety


Różnią się od WKŁADÓW podwójnymi ściankami i zwartą, kompaktową konstrukcją umożliwiającą ich zamontowanie w istniejących kominkach z paleniskiem otwartym. Jeśli nie ma takiej potrzeby (modernizacji kominka otwartego), zdecydowanie lepszym rozwią-zaniem jest zastosowanie wkładu kominkowego.

Nasza firma proponuje Państwu przede wszystkim stalowe paleniska z wykładziną sza-motową lub zmodyfikowaną o bez rusztowej konstrukcji i wielotorowym doprowadzeniu powietrza. Paleniska takie zapewniają najlepsze warunki spalania. Podczas spalania drewna powstaje z nich możliwie najwięcej ciepła a najmniej sadzy, popiołu i innych za-nieczyszczeń brudzących szybę i przewody spalinowe.

Oferujemy paleniska o wysokiej jakości wykonania producentów polskich, czeskich, słowackich i niemieckich oraz au-striackich. Oczywiście paleniska rodzimej produkcji charakteryzują się także najniższymi cenami. Często oznacza to także cenę najkorzystniejszą (choć nie zawsze). Precyzyjny dobór paleniska do Państwa potrzeb i możliwości możemy zapewnić podczas bezpośredniego doradztwa technicznego. Wybór spośród wielu producentów i tysięcy modeli/wariantów palenisk może nie być prosty. Dlatego chętnie oferujemy naszą fachową pomoc w tym zakresie.