[Zamknij] Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
polska flaga
niemiecka flaga

Piece i kuchnie

W naszej ofercie znajdą Państwo piece kaflowe, fundamentowe i wiele innych, których projektowaniem i wykonawstwem zajmuje się nasze rzemiosło-zduństwo. Piec fundamentowy(najczęściej wykonywany jako piec kaflowy) zapewnia niezrównany, zdrowy klimat w pomieszczeniu. Powodem jest tzw. ogrzewanie laminarne wykorzystujące fale podczerwone. Efektem jest naturalnie wilgotne, nieprzesuszone powietrze wolne od przypalonego kurzu i nie poddane intensywnej cyrkulacji, która unosi kurz z podłogi. Wykluczone jest także zjawisko tzw. „przegrzewu”, charakteryzującego często np. kominki konwekcyjne i „kozy”. Ponadto, piec taki zapewnia długotrwałą akumulację ciepła, średnio od 12 do 24 godzin co powoduje duży komfort. Na jego obsługę wystarczy poświęcać zaledwie kilka minut na dobę. Nowoczesna technika pozwala naszej firmie wzbogacać takie piece o wizję ognia dzięki oszklonym drzwiom oraz w elektroniczne optymalizatory spalania, co pozwala po rozpaleniu na pełną bezobsługowość.
Piece te są urządzeniami wysokosprawnymi(85%), co przekłada się na bardzo oszczędne zużycie opału i niskie koszty eksploatacji.

Kuchnia opalana drewnem wykonywana przez naszą firmę najczęściej posiada kaflowe ściany, żeliwną płytę grzejną i oszklone drzwiczki dające wizję płomieni. Kuchnia taka nie tylko umożliwia gotowanie, smażenie i pieczenie, z unikalnym aromatem i smakiem potraw ale także w miły i przytulny sposób ogrzewa pomieszczenie. Może także służyć do ogrzewania wody użytkowej, a nawet można ją włączyć w system C.O. Dzięki takiemu urządzeniu można, niezależnie od dostawy mediów i nowoczesnej techniki, zawsze mieć możliwość przyrządzić ciepły posiłek i ogrzać dom.

Wykonujemy także projekty, dostawę i budowę pieców chlebowych, do pizzy, wędzarni, grilli i innych pieców opalanych drewnem.

W przypadku zainteresowania nowoczesnym piecem lub kuchnią o dowolnej konfiguracji i wykończeniu, z przyjemnością dokonamy pomiaru miejsca, doradztwa technicznego i zaoferujemy Państwu profesjonalne wykonawstwo takiej instalacji.